Ждановская общеообразовательная школа І ступени № 4

Шановні учні, вчителі, батьки, відвідувачі та гості ми раді Вас вітати на нашому сайті!

Педагогічний колектив

''Школа починається з учителя ". В.О.Сухомлинський говорив, що необхідною умовою шкільного життя є педагогічний колектив, що вчитель - це наріжний камінь виховання і керівництво школою саме повинно починатися з будівництва міцної інтелектуальної основи для педагогічної майстерності. Без цієї основи немає ні творчості, ні педагогічних переконань.

Педагогічний колектив працює над проблемою ’Впровадження творчих ідей В.О.Сухомлинського в практику роботи школи''

Ідеї гуманної педагогіки В.О. Сухомлинського  в сучасних умовах дедалі більше одержують підтримку педагогів та батьківської спільноти.

В своїй роботі педагогічний колектив школи виконує ідеї гуманної педагогіки та заповіді В.О. Сухомлинського. Ми вважаємо, що гуманізм педагогічної системи  ґрунтується на положенні про самоцінність людини, її праві на свободу і гідність як неповторної індивідуальності. Сухомлинський висунув і розвинув  концепцію відносної автономії конкретної особи, її права на вибір на основі власної совісті.
Звернення до серця і розуму дитини, а не намагання повчати, вказувати їй, розпоряджатися нею, є найкращим психологічно довершеним інструментом, котрий завжди спрацьовує, викликає відгук дитячої душі, бажання стати кращим. Таким чином відбувається не лише вплив учителя на вихованця, а й поєднання їхніх прагнень, зусиль у спільну дію, виникає об'єднуючий мотив, який забезпечує гуманні стосунки вихователя і дитини, їх суб'єкт-суб'єктну педагогічну взаємодію.
Ідея служіння людям, турбота про їх благополуччя, щастя, потреба постійно оберігати їх, особливо в годину важких життєвих випробувань — одна з найголовніших у творах Сухомлинського. В умінні "відчувати душу" іншої людини, у здатності розуміти її душевний стан педагог вбачав найціннішу рису моральності дитини. У книзі "Як виховати справжню людину" автор, звертаючись до дітей, писав: "Не завдавай своїми вчинками, своєю поведінкою болю, кривди, турботи, тяжких переживань іншим людям. Умій підтримати, допомогти, підбадьорити людину, в якої горе... Не будь байдужим".
Моральні цінності – добро, працелюбність, повага до оточуючих тебе людей, активна громадська позиція, небайдужість – це ті якості, без яких, на думку В.О.Сухомлинського, немає громадянина. Актуальними є ці твердження і сьогодні для колективу Жданівської загальноосвітній школи І ступеня № 4.

Як заповіді, проповідують учителі нашої школи слова В.О.Сухомлинського: «Не будь байдужим до зла, обману, несправедливості. Будь непримиренним до того, хто прагне жити за рахунок інших людей, завдає лиха іншим людям. Будь добрим і чуйним до людей. Допомагай слабким і беззахисним… товаришу в біді. Поважай і шануй Матір і Батька, вони дали тобі життя, вони виховують тебе, вони хочуть, щоб ти став чесним громадянином, людиною з добрим серцем і чистою душею. Без праці не можна чесно жити». Хіба це не моральний кодекс для нашого суспільства, яким ми повинні дорожити і виконувати його?

Вчителі школи працюють за  гуманістичними принципами педагогіки В.О. Сухомлинського:

1) пізнання багатогранності дитини;

2) віри в її неповторність і талановитість;

3) визнання природного оптимізму дитини;

4) обережного звернення до її душі й розуму;

5) захисту багатства людської природи в дитячій душі;

6) виховання в учнів самоповаги;

7) утвердження краси в природі і в людині

Уся творча спадщина і практична діяльність В.О.Сухомлинського свідчать про те, що особистість дитини формується в єдності інтелектуального та морального виховання, радості пізнання і творчої праці у навчальному процесі. Важливе значення для сучасної школи мають, на наш погляд, думки цього видатного педагога про виховне значення казок у початкових класах. Він не уявляв навчання у школі не тільки без слухання, але й без створення казки. Без казки важко уявити інтелектуальні взаємини між дітьми, без захоплення казкою немає колективного переживання, без створення казки дитині недоступні радість одухотворення думкою. Казка в початковій школі здатна виконувати не лише виховні, а й розвивальні та навчальні завдання. Отже, зміст казок значною мірою впливає на моральне виховання молодших школярів. Саме казка є тим відправним пунктом, який формує особистість учня. Для молодших школярів казки стають способом осмислення, обдумування і пояснення явищ дійсності природи, суспільних відносин, моральних вчинків і поведінки людей, намагання дати їм оцінку. Учні Жданівської загальноосвітньої школи І ступеня № 4 пишаються красою рідного краю, що є джерелом любові до народу, Батьківщини. Про це вони пишуть у своїх казках, творах-мініатюрах. («Животворча сила педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського», Донецьк, 2011, с.171).